Joga dla utraty wagi - dlaczego działa, kiedy ćwiczyć i trzy ruchy, o których musisz wiedzieć

Wybór jogi na odchudzanie może nie wydawać się najbardziej oczywistym pomysłem, ale okazuje się, że ćwiczenia o niskiej intensywności mogą być tak samo skuteczne jak ćwiczenia o wysokiej intensywności, jeśli chodzi o zrzucanie niechcianych kilogramów i utrzymywanie dobrej kondycji i zdrowia.

Jeśli więc wolisz pływać powoli, masz szczęście. "Ćwiczenia o wysokiej intensywności, jak wiemy, mają duże korzyści, szczególnie w kierunku utraty tłuszczu", mówi Nick Hewitt, osobisty trener The Training Room. "Jednak ćwiczenia o wysokiej intensywności często obejmują dobry poziom siły i sprawności fizycznej, aby wykonywać bezpiecznie bez ryzyka spowodowania obrażeń.

Ćwiczenia o niskiej intensywności zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia obrażeń. "

Na co więc czekasz? Nadszedł czas, aby zainwestować w jedną z najlepszych mat do jogi i rozpocząć swoją podróż do jogi.

Jakie są korzyści z jogi?

Joga nie jest pierwszą aktywnością, która przychodzi na myśl, gdy ludzie zastanawiają się, jak stracić tłuszcz z brzucha i rozpocząć odchudzanie.

"Joga to zbiór fizycznych, umysłowych i duchowych praktyk lub dyscyplin, które powstały 5 000 lat temu w starożytnych Indiach" - mówi wiodąca nauczycielka jogi Sarah Highfield. "Na zachodzie joga jest znana głównie jako praktyka fizyczna, zaprojektowana w celu zwiększenia siły i elastyczności, a także dla jej ćwiczeń oddechowych. "

Joga może również pomóc Ci poprawić postawę, pamięć, dobre samopoczucie psychiczne i pomóc poprawić wiek biologiczny

.

Dodatkowo, joga może pomóc Ci stać się bardziej świadomym i świadomym swojego ciała i stylu życia. Joga pomoże Ci stać się bardziej świadomym tego, co konsumujesz. To może prowadzić do zdrowszych wyborów żywieniowych i pomóc Ci opanować umiejętność jedzenia mniej i lepszej kontroli porcji, co w rezultacie może prowadzić do utraty wagi.

Pamiętaj tylko, że jeśli ćwiczysz z mniejszą intensywnością, będziesz musiał zwiększyć czas trwania ćwiczeń, aby uzyskać te same korzyści.

Najlepsze praktyki jogi dla utraty wagi

Oto dobre i złe wieści. Joga dla początkujących jest zabawna i przystępna, natomiast joga na ból pleców jest często powolna i delikatna. Jednak, aby praktyka ta miała wpływ na utratę wagi, musisz wybrać bardziej dynamiczny styl.

Joga może pomóc niektórym ludziom schudnąć, ale muszą spróbować bardziej intensywnej praktyki, jak Vinyasa lub power joga, a to powinno być połączone ze zdrowym odżywianiem też, według Sarah.

"Podczas gdy większość stylów jogi nie jest wystarczająco uciążliwa, aby uznać ją za 'ćwiczenie', z pewnością pomoże ci wzmocnić ciało i zmniejszyć stres (a poziom stresu jest związany z przyrostem masy ciała)", mówi Sarah.

Jakie są najlepsze ruchy jogi, które pomogą Ci schudnąć?

 

1. Otwieracz bioder

Po pierwsze, wejdź w pozycję psa w dół.

W pozycji psa do dołu, podnieś lewą nogę w kierunku sufitu, stopa zgięta, a biodra na poziomie. Zegnij lewe kolano i pozwól pięcie przesunąć się w kierunku biodra. Przytrzymaj przez 15-30 sekund i powtórz z drugą nogą. Wróć do pozycji psa w dół, a następnie przyciągnij dłonie do stóp i powoli podwiń się do pozycji stojącej. Powtórz po drugiej stronie.

 

2. Easy lunge twist

wydech i przynieść lewą stopę do przodu i umieścić go między rękami. Zegnij lewe kolano do 90°. Następnie umieść prawą rękę obok lewej stopy, tak aby znajdowała się bezpośrednio pod Twoim ramieniem. Zrób wdech i unieś lewe ramię w kierunku sufitu, obracając górną część ciała w lewo. Obróć wzrok w kierunku sufitu i wydłuż kręgosłup. Przytrzymaj przez 30 do 60 sekund, a następnie powtórz na drugą stronę.

(Image credit: Future

3. Przysiad

 

W rozkroku, stopy nieco szerzej niż na szerokość bioder, palce stóp skierowane na zewnątrz. Przykucnij tak głęboko, jak tylko możesz i przynieś łokcie do wewnętrznej strony kolan i zbliż dłonie do siebie. Użyj łokci, aby popchnąć kolana od siebie i utrzymać pozę przez 30 do 60 sekund.

Jak uzyskać najlepsze wyniki odchudzania z jogi

"Aby uzyskać najlepsze wyniki, praktykuj tak często lub tak mało, jak czyni cię szczęśliwym", mówi Sarah. "Joga nigdy nie powinna być aktywnością, na którą nie czekasz z niecierpliwością".

Spróbuj znaleźć równowagę, która działa dla Ciebie. Dla niektórych osób może to być 30-minutowa sesja każdego dnia. Ale dla innych są to trzy 45-minutowe sesje w tygodniu lub może to być nawet jedna 60-minutowa sesja na dwa tygodnie.

"Moja rekomendacja brzmi: rób to, co możesz, a przekonasz się, że jeśli ci się to spodoba, będziesz robił więcej, a jeśli to nie jest dla ciebie, nie martw się" - mówi Sarah. "Osobiście staram się zmieścić w trzech 45-minutowych sesjach w tygodniu i to pomaga mi zachować poczucie zdrowia i równowagi".

 

Inne ćwiczenia o niskiej intensywności, które pomogą ci schudnąćNie

jesteś

pewien, czy joga jest dla ciebie odpowiednia? Te inne ćwiczenia o niskiej intensywności mogą również pomóc Ci schudnąć.

 • Tai Chi
  "Tai Chi jest świetne zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego, ponieważ może pomóc zredukować stres, poprawiając jednocześnie postawę i wzmacniając nogi" - mówi Nick. "Może również poprawić twoją równowagę i ogólną mobilność, co, jeśli jesteś starszą osobą dorosłą, pomoże zmniejszyć ryzyko upadków". Praktycy zalecają, abyś uczestniczył w dwóch do trzech zajęć w tygodniu i pilnie ćwiczył 10 do 20 minut dziennie dla początkujących. Jeśli chcesz ćwiczyć w domu, wyszukaj "tai chi dla początkujących" na YouTube, aby uzyskać bogactwo filmów.
 • Chodzenie
  Ch
  odzenie szybkim krokiem jest świetną formą ćwiczeń o niskiej intensywności, ponieważ można to robić wszędzie. Wszystko, czego potrzebujesz, to para najlepszych butów do chodzenia dla kobiet i możesz iść. "Jeśli nie jesteś bardzo aktywna, zacznij od spaceru i stopniowo zwiększaj tempo i dystans" - mówi Nick. "Chodzenie może pomóc Ci zbudować wytrzymałość, poprawić wytrzymałość mięśni i skład ciała, spalając każdą z tych nadmiarowych kalorii".
 • Pływanie
  Pływanie jest świetnym treningiem całego ciała i może pomóc Ci ujędrnić się i schudnąć. Pływanie kilku długości pracuje wszystkie grupy mięśni, a otrzymasz dobry trening aerobowy, jeśli zwiększysz tempo. Ile stracisz? To zależy od Twojej wagi. Orientacyjnie, osoba ważąca około 9st może spalić do 590 kalorii w ciągu godziny płynąc szybko i 413 w ciągu godziny płynąc wolniej. Aby schudnąć, staraj się pływać od dwóch do pięciu godzin tygodniowo. Chcesz spalić więcej? Spróbuj pływania w wodzie na świeżym powietrzu. Zimna woda sprawi, że Twój organizm będzie pracował ciężej, aby utrzymać ciepło, co oznacza, że spalisz więcej kalorii. Upewnij się, że najpierw się zaaklimatyzujesz, zawsze pływaj z innymi i porozmawiaj z lekarzem, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pływania w zimnej wodzie.