Boks dla kobiet - jak zacząć, plus najważniejsze korzyści i domowe treningi bokserskie

Boks dla kobiet jest naprawdę ma moment. W ciągu ostatnich kilku lat, widzieliśmy butikowe studia fitness dedykowane zajęciom z boksu, które zostały otwarte, podczas gdy większe siłownie wskoczyły na trend i dodały zajęcia z boksu do swoich harmonogramów. Więc, o co to całe zamieszanie?

Boks na siłowni lub z komfortu własnego domu to nie tylko świetny sposób na trening, ale także wzmacniający. Spala tłuszcz, buduje mięśnie i pomaga utrzymać kondycję, a także jest całkowitym poprawiaczem nastroju i sprawi, że poczujesz się silny i potężny.

Jeśli jesteś początkujący w boksie, na początku może się on wydawać nieco zniechęcający i szybki. Ale kiedy już opanujesz podstawy, korzyści są nieskończone. Aby pomóc Ci zacząć, trzech ekspertów boksu dzieli się z nami wszystkim, co musisz wiedzieć o nowoczesnym boksie dla kobiet. Tak więc, złap swoje najlepsze buty do biegania, załóż wygodne legginsy treningowe, weź parę rękawic bokserskich i przygotuj się na to, że poczujesz się pewnie na następnym treningu bokserskim dzięki tym wskazówkom i trikom ekspertów.

Świeże podejście do

boksu Boks

jest starożytnym sportem, który po raz pierwszy pojawił się na Igrzyskach Olimpijskich w VII wieku p.n.e

. Od tego czasu boks ewoluował.

Od tego czasu boks ewoluował i dawno już minęły czasy starożytnej Grecji, kiedy to bokserzy walczyli z przeciwnikiem do samego końca. Teraz ten sport walki jest regulowany, a bokserzy amatorscy i zawodowi walczą z przeciwnikami w swoich kategoriach wagowych.

W sporcie walki dwie osoby wykorzystują kombinację różnych technik, aby "walczyć" ze swoim przeciwnikiem. Ale nie martw się - nie znajdziesz się na linii ognia, kiedy zaczniesz uprawiać ten sport. Większość butikowych siłowni i trenerów osobistych wzięło podstawy boksu i połączyło je z treningiem aerobowym, aby stworzyć przyjemne zajęcia wzmacniające siłę oraz treningi domowe dla kobiet.

Nowoczesne zajęcia bokserskie często obejmują HIIT lub elementy treningu siłowego dla kobiet, połączone z pracą z workiem treningowym lub doskonaleniem techniki z partnerem noszącym ochraniacze bokserskie.

(Image credit: Getty Images

)Jakie są korzyści z boksu dla kobiet?

Jeśli jesteś znudzona swoimi zwykłymi treningami, zmiana stylu życia i spróbowanie boksu to pewny sposób na spalenie kalorii i utrzymanie dobrej formy. Zoe Purpuri,

trenerka w siłowni KOBOX, mówi: "To zależy od twojego wzrostu i wagi, a także od tego, ile włożysz w trening. Ale ogólnie rzecz biorąc, boks jest jednym z najbardziej spalających kalorie zajęć, jakie możesz wykonywać. "

Podczas gdy jest to jedno z najlepszych ćwiczeń na spalanie tłuszczu z brzucha, ten sport robi więcej niż tylko sp

ala kalorie.

Według Jay Revan, PT i ekspert boks, jest to świetne do spalania tłuszczu i tonowanie się, ale będzie to również poprawić siłę i poprawić mięśni i układu krążenia fitness. "Boks zdecydowanie wpłynie pozytywnie na twoje życie" - dodaje Jay.

"Wiele osób myśli, że boks to trening górnych partii ciała, ale w rzeczywistości pracuje całe ciało. Aby zadać cios, nie polegasz tylko na górnej części ciała. Jeśli robisz to poprawnie, używasz siły w nogach i rdzeniu do wyprowadzania ciosów" - mówi Anna Samuels, właścicielka Boxxldn.

Podczas gdy boks może pomóc Ci zrozumieć, jak stracić tłuszcz z brzucha i zbudować mięśnie, jest to również upodmiotowiony sport, który ma wiele korzyści dla zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia kobiet. "Piękno boksu polega na tym, że istnieje tak wiele korzyści psychicznych", mówi Anna, "Od pomocy z pewnością siebie i niskim nastrojem do poprawy koordynacji i redukcji stresu".

Boks może pomóc kobietom poczuć się silnymi, pewnymi siebie i potężnymi w ringu i poza nim. Jest to również świetne ćwiczenie pomagające rozładować stres, pozwalające wyładować frustrację z całego dnia na worku treningowym przed sobą.

Techniki, których nauczysz się w boksie zapewnią Ci umiejętności samoobrony, których być może nigdy wcześniej nie posiadałeś. Mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał ich użyć, ale zawsze dobrze jest być przygotowanym, a znając podstawy boksu będziesz czuł się pewnie, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz musiał się bronić fizycznie.

Co jest potrzebne do uprawiania boksu?

Jeśli pójdziesz na zajęcia z boksu na siłowni lub w studio fitness, będą mieli cały sprzęt potrzebny do rozpoczęcia treningu. Upewnij się, że nosisz wygodne ubrania treningowe i zainwestuj w najlepsze legginsy i najlepszy biustonosz sportowy dla wsparcia, abyś mógł skupić się wyłącznie na instruktorze lub worku treningowym przed tobą.

Jeśli ćwiczysz boks w domu, oprócz sprzętu, w którym czujesz się komfortowo, możesz również zainwestować w rękawice bokserskie lub worek treningowy. Jeśli ćwiczysz z przyjacielem, użyj klocków bokserskich, aby uzyskać wyściełany cel.

Dzisiaj najlepsze oferty zestawów bokserskich proskins high waisted leggings£49.11Zobaczwszystkie cenyShockAbsorber Active Multi Sports£39Zobacz wszystkiecenyAnitaActive Extreme Control Sports Bra£29Zobaczwszystkie cenySweatyBetty Power 7/8 Gym Leggings£45Zobacz wszystkiecenyImationRDX 160GB£275.89ZobaczwszystkiecenySprawdzamy codziennie ponad 250 milionów produktów w poszukiwaniu najlepszych cenJak

zacząć boksować?

Jeśli czujesz się trochę zdenerwowany uczęszczaniem do swojej pierwszej klasy bokserskiej lub próbowaniem treningu bokserskiego w domu, możesz zacząć od nauki podstawowych ruchów i postaw, mówi Zoe.

"Jeśli chodzi o postawę, ważne jest, aby myśleć o rozkładzie masy ciała i skręcie bioder. Ustaw stopy nieco szerzej niż odległość między biodrami, ze słabszą stroną do przodu. Upewnij się, że masz lekkie zgięcie w kolanach, podnieś ręce do góry, podbródek schowany do środka i rozluźnij ramiona. Ciężar ciała powinien być równomiernie rozłożony pomiędzy przednią i tylną stopą. Następnie ćwicz dalej. "

Jay sugeruje również zapoznanie się z rodzajami ciosów, których będziesz używał na zajęciach. "Pierwszym ciosem, którego wszyscy się uczymy, jest uderzenie. Jest to cios prosty zadawany ręką prowadzącą. Jab jest bardzo prosty cios używany do utrzymania swój cel lub przeciwnika na odległość ramienia. "

Po doskonaleniu jab, Jay sugeruje naukę cross

punch.

"Krzyżowy jest prostym, silnym ciosem zadawanym tylną ręką. Siła tego ciosu wynika z solidnej podstawy w dolnej części ciała i dobrej mobilności bioder. "

Inne ciosy, które możesz ćwiczyć w domu lub nauczyć się na zajęciach, to przedni sierpowy, tylny sierpowy i tylny górny

sierpowy.

Oprócz zapoznania się z głównymi ruchami bokserskimi, według Jaya są trzy rzeczy, nad którymi należy popracować jako początkujący.

  • Równowaga "Musisz pracować nad swoją równowagą i koordynacją, aby stworzyć silną postawę i zachęcić do dobrej pracy stóp." Joga dla początkujących może pomóc poprawić twoją równowagę i zbudować silny rdzeń - oba z nich przyniosą korzyści twojej praktyce bokserskiej.
  • Timing "Timing jest również kluczowy, ponieważ będziesz musiał rzucać swoje ciosy w odpowiednim momencie".
  • Kontrola odległości "Jest to również ważne, ponieważ będziesz musiał wiedzieć, jak zmierzyć odległość i kontrolować swoje ciosy, aby skutecznie trafić w cel".

Treningi bokserskie do wykonania w domu

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na zajęcia z boksu, możesz doskonalić swoje umiejętności i budować pewność siebie w domu, ćwicząc w domu. Na YouTube jest mnóstwo filmów, które nauczą cię podstawowych ruchów, zanim przejdziesz do treningu cardio. Od treningów bokserskich bez sprzętu, które pomogą ci przybić najczęstsze ruchy, do treningów z workiem treningowym, które pomogą ci się spocić, oto niektóre z naszych ulubionych:

15-minutowy trening bokserski20-minutowy

trening

bokserski30-minutowy

trening bokserski

Osobiste

treningi bokserskieGdy

jesteś gotowy, aby wziąć udział w swojej pierwszej klasie bokserskiej osobiście, Anna przypomina nam, że nie ma się czym martwić. "Nie bój się spróbować. Mamy wielu klientów, którzy po raz pierwszy mają obawy przed spróbowaniem zajęć bokserskich po raz pierwszy. Nie oczekuj, że uda Ci się za pierwszym razem - im więcej będziesz ćwiczyć, tym lepiej, a z czasem nabierzesz wprawy" - mówi.

Jay dodaje: "Osobom, które dopiero zaczynają przygodę z boksem, radziłbym podejść do tego sportu z otwartym umysłem. Powinniście ciężko pracować, trzymać ręce w górze, słuchać trenera i co najważniejsze, cieszyć się procesem uczenia się nowej umiejętności".