Czy kiedykolwiek chciałeś zobaczyć Arkę Noego?

Bóg poprosił Noego, aby zbudował arkę. Arka była wypełniona wszystkimi stworzeniami, dwoma z każdego rodzaju, mężczyzną i kobietą. Bóg zalał całą ziemię. Ci, którzy byli w arce, pozostali. Przez 40 dni padał deszcz, ale pobyt w arce był znacznie dłuższy, aż pewnego dnia gołębica odkryła ląd. Bóg zawarł przymierze z Noem: "Już nigdy więcej nie będzie potopu, który by zniszczył ziemię". Na znak tego wiecznego przymierza Bóg ustawił na obłokach tęczę. Księga Rodzaju 6:1 - 9:17

Czy wierzymy w tę historię? Tak. Czy dzielimy się znaczeniem tęczy z naszymi dziećmi? Tak. Czy byliśmy podekscytowani widząc pełnowymiarową replikę historii, której nauczyliśmy się jako dziecko? TAK!

Ponieważ mieliśmy tylko 5 dni w Hongkongu, zaplanowaliśmy każdy dzień i byliśmy gotowi do działania. Po przyjeździe do mieszkania o 11:30 położyliśmy dzieci prosto na drzemkę. Kiedy się obudziły około 15:00, ruszyliśmy w stronę promu. Znaleźliśmy Molo 2 i udaliśmy się do Island Park, aby zobaczyć Arkę Noego.

Prom kosztował 18 dolarów w obie strony dla 4 osób i kursował co pół godziny, jak sądzę. To była przyjemna, krótka podróż przez prom, a potem dość męczący spacer do Arki.

Arka Noego jest najnowszą atrakcją znajdującą się na wyspie Ma Wan w Hong Kongu. Jest to ewangeliczny chrześcijański park tematyczny skupiony wokół tematów natury, sztuki, edukacji i miłości. Arka jest jedyną na świecie pełnowymiarową repliką biblijnej Arki Noego.

Przyjechaliśmy o 16:00 i zamykają o 18:00. Bilety dla 4 osób wynosiły 54 USD i obejmowały wejście do Solar Tower. To zamknięte wcześniej i byliśmy kierowani tam pierwszy. Z tak mało czasu znalazłem ten objazd bardzo denerwujące. To był naprawdę długi spacer dla maluchów w upale, ale pięknie zagospodarowane ogrody. Zasadniczo jest to teleskop patrzący na słońce i zbudowali wokół niego punkt turystyczny. Ty możesz znajdować out informację na the słońcu, bawić się z niektóre Lego typ zabawkami i widzieć the teleskop. Josh uznał to za fascynujące, ja chciałem tylko dostać się do arki.

Zabawną rzeczą w tej atrakcji jest to, że jest ona związana z chrześcijańskim artefaktem, który wierzy, że historia sięga tysięcy lat wstecz. Gdzie jako Solar atrakcja opiera się na historii, która sięga milionów lat wstecz. To dziwne partnerstwo, nie jestem pewien czy jest prowadzone przez tych samych ludzi czy po prostu blisko siebie, ale bardzo dziwne.

W końcu po wielu łzach w drodze powrotnej dotarliśmy do Arki. Zostaliśmy skierowani do kina, ponieważ były to ostatnie seanse tego dnia. To też mnie denerwowało, bo nigdy nie widziałem tego, co chciałem zobaczyć. Nigdy nie widzieliśmy na zewnątrz arki, widok, plastikowe zwierzęta, ogrody. Większość czasu spędziliśmy w środku oglądając filmy.

W środku było kilka fajnych rzeczy. Jest tam mnóstwo relikwii, trochę prawdziwych zwierząt i fałszywych. Filmy wahały się od bardzo kiepskich "ziemsko-bojowych" rzeczy do fascynujących faktów. Tam być the historia the arka, the historia upewniać się ziemia zostawać piękny, Jezus historia, etc. Wiele z nich było w języku chińskim z angielskimi napisami.

Muszę przyznać, że byłam załamana, że nie udało nam się dotrzeć do strefy zabaw dla dzieci wewnątrz arki. Zerknęliśmy tylko przez zamknięte okna, ale zbyt szybko wyprowadzili nas z parku. Wróciliśmy przez plażę i był to o wiele szczęśliwszy czas z dziećmi pluskającymi się w wodzie i słońcem nie tak ostrym teraz, gdy była 18:00.

Przed promem znajduje się supermarket, w którym kupiliśmy kolację dla dzieci i wróciliśmy do domu. Dzień pierwszy nie tak wspaniały, jak się spodziewałem, ale cieszę się, że go zobaczyłem. Rzecz jest ogromna i siedzi tuż przy plaży, tak fajnie. Żałuję, że nie mieliśmy więcej czasu, aby zobaczyć ten niesamowity kawałek historii i odwiedziłbym go ponownie bez Solar Tower.

• Maluchy pokochają Port Zagubionych Cudów
  • Mali ludzie w małym świecie - KidZania