Dentyści, strach i terapia

Nikt z nas nie widzi świata takim, jakim jest, ponieważ widzimy go tylko przez naszą soczewkę. W pewnym sensie wszyscy mamy urojenia.Weźmy jako przykład ten obrazek: szare płytki na dole po lewej stronie wyglądają na niebieskie, a te na dole po prawej na żółte. Ale tak naprawdę są one po prostu szare.

Więc jak moja córka widzi świat i dlaczego widzi go w ten sposób. Dziś rano moja trzylatka weszła do mojego łóżka i położyła się obok mnie. Zaczęła mówić do mnie o wszystkich ważnych rzeczach w swoim życiu.

"Mamusiu, podoba mi się ten dom, a tobie?".

"Mamusiu tęsknię za Oma i GD, Jane i Jarradem, Rhi Rhi, Nate'em, Brooke, wujkiem Liamem, Indy i baletem".

"Mamusiu ty masz duże zęby, ja mam duży nos".

"Mamusiu, kiedy znowu będziemy mogli pojeździć na przejażdżkach?"

Uwielbiam wchodzić z nią w interakcje w ten sposób rano i słuchać wszystkich jej małych myśli. Są one tak cenne i staram się często odciskać te rzeczy w moim sercu i wspomnieniach. Jej rozczochrane warkocze po nocnym odpoczynku. Jej pomarszczony nos, jej nowe słowo: "to jest obrzydliwe". Jej śmiech. Odcisk, odcisk, odcisk.

Ponieważ jesteśmy w Kuala Lumpur, postanowiłam zabrać moje dzieci na ich pierwszą wizytę u dentysty. Udaliśmy się do Smile Clinic w Curve. Mają tam niesamowitą poczekalnię (p.s. nie zapomnijcie zdjąć butów, takie dziwne!) z pokojem zabawek, salonem, książkami i telewizorem.

To było 20RM każdy, mniej niż $7. Ta sama cena dla dorosłych. Nie byłam zarezerwowana, ale dentystka była nieco zauroczona moimi zębami i zapytała, czy może sprawdzić ich kolor na swojej małej tabeli. Okazało się, że moje zęby były tak białe, jak to tylko możliwe, "cokolwiek więcej to photoshop", oświadczyła.

Doktor była niesamowicie pomocna, dając mi szczegóły na temat najlepszych miejsc do wynajęcia, uzyskania Internetu, nawet dając mi swój osobisty adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Rozśmieszyło mnie wejście do pokoju, w którym siedziała na swoim laptopie z szeroko otwartym Facebookiem. W każdym razie z powrotem do obszaru oczekiwania.

Siedząc na poczekalni czekając, moja córka powiedziała mi, że nie chce, aby jej zęby zostały wyrwane. Nie jestem pewien, kto dał jej ten pomysł, być może KidZania we wtorek, ale zapewniłem ją, że nie będzie się działo.

To nie miało znaczenia, co powiedziała mamusia. Kiedy weszliśmy do pokoju, wskoczyła na fotel dentystyczny bardzo podekscytowana całą uwagą, dopóki nie poproszono jej o otwarcie ust. Ona nie miałaby baru tego. Zaczęła płakać i stanowczo odmówiła lekarzowi zaglądania do buzi. Poprosiliśmy ją, aby popatrzyła na Caiusa, a on usiadł, bardzo posłusznie otworzył buzię i z radością pozwolił pani doktor sprawdzić jego 19,5 ząbków.

Mia nadal nie miała szczęścia, pobiegła do bawialni, a lekarz po cichu zamknął drzwi, aby porozmawiać ze mną. Po pierwsze Mia ma najwspanialszą lukę w przednich zębach, ale najwyraźniej jest to spowodowane zbyt nisko położonym mięśniem w wardze. Proste cięcie może to wyleczyć, jednak jeśli Mia tak zareagowała na lekarza zaglądającego do jej ust, nie podoba mi się, że będzie siedziała spokojnie na zastrzyk i cięcie..... Nadal nie jestem zdecydowana co do rozwiązania tego problemu.

Po drugie lekarz zapytał mnie o moją ciążę. Ciąża przebiegała prawidłowo, więc nie było żadnych problemów. Zapytała mnie o poród. Wyjaśniłam, że Mia nie mogła wydostać się z mojego ciała, więc była awaryjnym cesarskim cięciem. Wyszła trochę pokiereszowana od uderzenia głową w moją miednicę.

Dentystka wspomniała wtedy, że jej zdaniem Mia doznała traumy przy porodzie i to może być powód, dla którego jest taka wrażliwa. Trauma od urodzenia? Ona może tak daleko sięgać pamięcią? Dentystka zapewniła mnie, że może i zasugerowała terapię kolorami dla mojej małej miss. Moja córka ma 3 lata, nigdy nawet nie brałam pod uwagę żadnego rodzaju terapii dla niej, po prostu myślałam, że jest wrażliwym duchem. Ona jest introwertyczna jak mój mąż i powściągliwa.

Wciąż nie jestem przekonana, czy jest to opcja, którą chciałabym realizować, ale kiedy rozmawialiśmy o tym z mężem, wydaje mi się, że jest w tym trochę prawdy. Narodziny Caiusa były łatwe jak wybrany ceaser i jest on nieustraszony w wieku 2 lat, jednak jest on również chłopcem, który powiela moją ekstrawertyczną naturę osobistą.

Więc czy jest to osobowość czy trauma? Z pewnością nasze podróże oświecają nas na więcej sposobów niż jeden.

Nie mogę powiedzieć, że doszliśmy do jakiegoś wniosku w tej sprawie. Mogę powiedzieć, że nie jestem zainteresowana terapią, ponieważ często uważam, że terapeuci stwarzają więcej problemów niż pierwotnie było, nie zawsze dla pieniędzy, chociaż jestem pewna, że te wszystkie dodatkowe sesje pomagają, ale czasami po prostu dlatego, że słowa mają tak wielką moc, wierzę, że możesz mówić rzeczy do swojego życia.

Na razie decydujemy się mówić do życia Mii. Będziemy mówić o uzdrowieniu i pozytywności. Mówimy, że ma wielkiego tatę, który może się nią zaopiekować i lwicę matkę. Mówimy, że ma Ojca w Niebie, który ją kocha i zawsze będzie się nią opiekował. Mówimy, że nie musi się bać. Izajasza 41:10 mówi: "Nie bój się więc, bo Ja jestem z tobą; nie lękaj się, bo Ja jestem twoim Bogiem. Ja cię wzmocnię i pomogę ci".

Jeśli wierzysz, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, musisz znaleźć ten powód i zamienić te doświadczenia, które grożą detonacją w twoim życiu, w użyteczne źródło energii, które wzmacnia ciebie i innych. My szukamy przyczyny. Każdy strach w życiu mojej córki stanie się potężnym świadectwem dla niej i wzmocnieniem dla innych.

Jakieś przemyślenia?

Podziel się z przyjaciółmi Tweetnij to Przypnij to

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, być może spodoba Ci się również...

  • A Doktor powiedział: "Żadnych bezczelnych małpek skaczących po łóżku".
  • Dzień z życia Erin: cyfrowej nomadki, matki, podróżniczki
  • Przed podróżą nigdy bym nie...
  • Jedyną rzeczą, która cię powstrzymuje, jesteś ty sam
  • Jak udało mi się rozpocząć moje podróżnicze marzenia?