Najlepsze atrakcje w Azji? Sunway Lagoon i Genting Highlands

Nasz drugi dzień w KL Josh miał laserową operację oczu. Operacja taka jak ta w Australii to koszt ponad 7000$. W KL ta sama operacja mniej niż $3000. Miał zarezerwowane spotkanie podczas pobytu w Australii, wysyłając przez wszystkie swoje poprzednie recepty oczu, itp. i został zapewniony, że był kandydatem.

Dzień zapowiadał się dobrze. Rano badania wykazały, że może być poddany operacji i tak też się stało. Nagle mój mąż, którego znam od 14 roku życia, przestał nosić okulary, nie musiał zakładać kontaktów i widział doskonale.

Kilka minusów to miesiąc bez przebywania w basenach z rozpryskującą się wodą, itp. Regularne stosowanie kropli do oczu i oczywiście unikanie zbyt długiego wpatrywania się w ekran komputera.

Po miesiącu i 3 badaniach jego wzrok jest wspaniały. Bardzo wysoko oceniamy Optimax, a ja jestem podekscytowana, że mam Supermana w moim życiu na stałe, pa Clark Kent!

Sunway Lagoon

Czy to naprawdę Najlepsza Atrakcja Azji?

Przykro mi, że nie mogę nawet dać tej atrakcji jej własnej strony. Haha. Po prawie miesiącu prawie żadnych zabaw w wodzie z powodu oczu Josha byliśmy podekscytowani, że zmierzamy do Sunway Lagoon w naszym drugim, ostatnim dniu w KL.

Słyszeliśmy wiele rzeczy na ten temat i byliśmy gotowi, aby to zobaczyć. Niestety bardzo się rozczarowaliśmy i choć zachęcam Was do podjęcia własnej decyzji w sprawie "Najlepszej Atrakcji Azji", to myślę, że moje zdanie zostało wyrobione od razu.

Przejazd był dość szybki. Dziwnie było jechać do miasta do parku tematycznego. Parkowanie było proste, a kolejka nie była długa. Dzieci poniżej 90 cm są za darmo (tak niesprawiedliwe z moimi małymi gigantami), ale Caius nadal przechodzi, ponieważ najwyraźniej nadal wygląda dziecinnie.

Wejście było 3 Parki - Water Park, Amusement Park & Wildlife Park - $ 25 za osobę dorosłą, $ 20 za dziecko. Poniżej 90cm za darmo. Można dostać wejście do 5 parków, ale nie mieliśmy w planach odwiedzenia Scare Parku z 2 maluchami lub Extreme Parku. Przy każdym wejściu pobierana jest dodatkowa kaucja w wysokości RM 10, która zostanie zwrócona po oddaniu bezgotówkowej opaski. Szafki również są dodatkowe, podobnie jak ręczniki, rurki itp. My nigdy nie korzystaliśmy z dętki.

Park jest zaniedbany i stary. Wszystko jest poobdzierane, poobdzierane lub nie działa. Zdecydowaliśmy się najpierw zrobić Wildlife Park i to nie było zbyt złe. Wybór nie był ogromny, a Pantery były niesamowite, Tygrysów brakowało, podobnie jak kilku innych zwierząt. Bardzo szybko zrobiło się gorąco, więc postanowiliśmy udać się do parku wodnego.

Zatrzymałem się w Marry Browns na wrap z kurczaka, ponieważ przegapiłem śniadanie (a raczej moje dzieci zjadły go za każdym razem, gdy próbowałem jednego). Smakował śmiesznie, wyjęłam go z ust i z przerażeniem zobaczyłam surowego kurczaka. Natychmiast odzyskałam swoje pieniądze, ale teraz w mojej głowie czułam się chora (od tego czasu dostałam maila z ofertą darmowych voucherów, niestety nie chcę tam wracać).

W każdym razie po zapłaceniu za szafkę udaliśmy się do strefy zabaw dla dzieci. To było stare i dość szczerze mówiąc trochę niebezpieczne. Dorośli nie byli dozwolone na nim i mogłem zobaczyć, dlaczego, prawdopodobnie spadłaby przez podłogę. Ale Mia kochał go, tak łatwo, jak dzieci są zadowoleni.

Basen z falami był ładny; bardzo głośna, nieodpowiednia muzyka pop grająca w całej sekcji dla dzieci wydawała się dziwna i nierealna w islamskim, religijnym kraju.

Kilka zjeżdżalni było zamkniętych, wyglądały po prostu nie do naprawienia. Te, na których poszliśmy były w porządku, chropowate i łuszczące się i nie było zbyt wiele do wyboru. Josh miał duże rozczarowanie, gdy odwiedziliśmy Surf Beach, aby powiedzieć, że nie było żadnych fal dzisiaj. Peebly / piasek boli stopy i ustąpił miejsca betonowym dnie basenu w bardzo złej imitacji plaży. Najlepszy bit o parku wodnym byłoby drive thru prysznic.

Amusement Park, myślę, że miał 6 przejażdżek. Pociąg roller coaster, który nie miał uprzęży i rzeczywiście był dość przerażający, myślałem, głównie dlatego, że nie byłem przywiązany! Przejażdżka log flume ma idziesz w górę pod takim kątem, szczerze mówiąc ledwo mogłem trzymać się poręczy, aby zapobiec upadkowi do tyłu jazdy. Mia uwielbiała roller coaster buffalo i jechała nim ponad 6 razy. Dwa razy ze mną, a potem 4 razy sama. Powiedziałam jej, żeby trzymała się mocno i patrzyłam, jak się nie trzyma, znowu roller coaster z drążkiem, bez uprzęży.

"Mia, widziałam, że się nie trzymasz i powiedziałam ci, żebyś się trzymała".

"Mamo, nie mogłam", powiedziała bardzo rzeczowo. "Musiałam wystawić ręce w powietrze i krzyczeć w tunelu".

Tak bardzo mnie to rozbawiło.

Odeszliśmy czując się niezaangażowani i bardzo rozczarowani. Myślimy, że mogą potrzebować ponownego przemyślenia sloganu, ponieważ nie była to nawet najlepsza atrakcja w KL, nie mówiąc już o Azji!

Zobacz zdjęcia w naszym Photo Journal.

Wyżyny Genting

Zmęczone ścieżki krainy Themeland w Genting nie mają sobie równych w porównaniu z cudami natury. Moją ulubioną częścią tego dnia była jazda do Highlands. Mgła spowijała je jak kobieca sukienka na przyjęcie. W niektórych miejscach ledwo widzieliśmy centymetry przed sobą. Pogoda spadła, sceneria zmieniła się z drapaczy chmur w zieleń i po raz kolejny człowiek nie mógł pokonać tego, co już było na miejscu.

To jest pierwszy Resort World. Byliśmy już w Resort World na Sentosa Island, więc spodziewaliśmy się wiele. Nie spełniło to tych oczekiwań. Choć nie jest tak źle jak w Sunway Lagoon, to nigdzie nie było tak wspaniale jak na Sentosie.

Wstęp jest: All park, jeden dzień dorośli = 20$, dzieci 14$ i poniżej 90cm za darmo.

Jest tam niesamowita kolejka linowa na szczyt, na którą bardzo się cieszyłam. Niestety była zamknięta na czas konserwacji.

Zdecydowaliśmy się najpierw na park na świeżym powietrzu. Nie robiliśmy zbyt wielu przejażdżek dla dorosłych, więc przejażdżki wydają się lepsze niż były, ponieważ Mia i Caius mieli blast. Moją ulubioną przejażdżką i wkrótce Mii były latające fotele. Wiesz, te w wesołych miasteczkach. W rzeczywistości to jest dokładnie to, co to miejsce jest jak zrujnowanego wesołego miasteczka. Wszystko jest brudne, stare i zepsute. W każdym razie w drodze powrotnej Mia przez całą drogę była bardzo zadowolona z powrotu na latające fotele. Uwielbiała je.

Jest tam mnóstwo rzeczy dla dzieci do zrobienia i kolejki nie były zbyt złe. Było to arabskie święto, więc zauważyliśmy wiele z nich błąkających się po okolicy. Kobiety były oczarowane moimi dziećmi, które często były zmuszane do zatrzymywania się i pozowania z kobietami w abajach. Dopiero gdy trafiliśmy na przejażdżki dla dorosłych, kolejki zaczęły się robić długie, więc po prostu je ominęliśmy.

Po zakończeniu Outdoor World udaliśmy się do środka. Zatrzymaliśmy się na lunch w restauracji, która nie była niczym, o czym można by się zachwycać. Obsługa była absolutnie szokująca.

Inside World jest bardzo podobny do Outdoor World, ale w środku i z dużo mniejszą ilością atrakcji. Moje początkowe wrażenie było ogromne po wizycie w M&M world, który okazał się być budką, w której nie dałoby się zamachnąć kotem (co jest dalekie od świata) i NIE BYŁO M&M'sów. Wszystko oprócz prawdziwych jadalnych M&M'sów haha.

Muszę przyznać, że mała przejażdżka wokół dachu tego miejsca była świetna dla widoku z lotu ptaka. I podobał mi się szalony rollercoaster przemierzający całe to miejsce. Ustawiliśmy się w kolejce do filmu 4D, ale powiedziano nam, że dzieci nie mogą wejść, ponieważ muszą być pewnego wzrostu.

Chciałam odwiedzić park wodny, ale dzieci miały inne pomysły, więc postanowiliśmy zakończyć ten dzień.

W drodze powrotnej przez Highlands zauważyliśmy skręt do świątyni Chin Swee. Wspaniale zbudowana i górująca nad klifem z niesamowitymi widokami, zostawiłam moje śpiące dzieci w samochodzie z ich czujnym ojcem i wspięłam się na przeciwległe klify, aby zrobić kilka wspaniałych zdjęć.

Dla mnie było to warte tej jazdy. To było lepsze niż Genting i jego parki rozrywki. Bardzo warte obejrzenia.

Wyobrażam sobie, że pobyt w Genting Highlands bez dzieci może być całkiem atrakcyjny. Jest tam kino i kilka przejażdżek, do których nigdy nie dotarliśmy. Jednak dla rodzin z maluchami może warto wykreślić to miejsce z listy.

Podziel się z przyjaciółmi Tweetnij to Przypnij to

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, być może spodoba Ci się również...

  • Disneyland Hong Kong: Nie jest to najszczęśliwsze miejsce na ziemi
  • Legoland Malezja - pierwszy w Azji i to jest zwycięzca!
  • Universal Studios, Singapur: Nie tylko dla dzieci
  • Fantasia Lagoon, sekretny park wodny w Bangkoku
  • Nasz nowy ulubieniec - Boracay