6 wskazówek, które pomogą Ci znaleźć mieszkanie dla stażysty w Amsterdamie

Z tętniącą życiem, kreatywną społecznością, niesamowitą kulturą, elastycznym życiem zawodowym i niektórymi z najlepszych firm na świecie, które nazywają go swoim domem, Amsterdam jest świetnym miejscem na odbycie stażu. Ze względu na ten urok, może być również nieco konkurencyjny, zwłaszcza jeśli chodzi o zapewnienie zakwaterowania dla stażystów. Na szczęście, wykonaliśmy dla Ciebie pracę u podstaw!

Tak więc, czy rozważasz Amsterdam jako miejsce na odbycie letniego stażu, czy masz już jakąś pracę i potrzebujesz opcji zakwaterowania dla studentów, oto wszystko, co musisz wiedzieć o szukaniu miejsca do życia i osiedlaniu się w życiu w Amsterdamie - od studentów, którzy zrobili to sami!

1. Zacznij polowanie na dom wcześnie

Mając tak wiele do zaoferowania w zakresie kultury i możliwości kariery, nie wspominając o tym, że jest to tak bezpieczne miejsce do życia, nic dziwnego, że Amsterdam cieszy się dużym popytem wśród studentów (i pracujących profesjonalistów, dla tej sprawy!). Rynek mieszkań studenckich może być konkurencyjny, więc warto rozpocząć poszukiwania mieszkania na staż z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Przeszukaj strony internetowe wynajmu i rozpocząć kontakt z lokalnymi agentami nieruchomości, którzy mogą pomóc w poszukiwaniu i line up terminy w Twoim imieniu. W ten sposób można uderzyć ziemi działa po przyjeździe.

2. Wybierz swoją okolicę

Jeśli jesteś nowy w Amsterdamie, może to być zniechęcające, aby zawęzić wybór najlepszego miejsca do życia. Na szczęście miasto jest kompaktowe, dobrze skomunikowane i bezpieczne, co sprawia, że proces poszukiwania domu jest nieco łatwiejszy. Być może słyszałeś, że najlepiej jest mieszkać w 'The Ring', która jest historyczną, centralną dzielnicą Amsterdamu i popularnym wyborem dla przyjezdnych studentów, którzy chcą pozostać w centrum, ale warto również zauważyć, że jest to najdroższy obszar w mieście.

Najlepszym sposobem na znalezienie swojego przyszłego domu jest rozważenie trzech czynników: swojego budżetu, swoich "must-haves" w mieszkaniu studenckim i lokalizacji biur Twojej firmy. Więcej na temat każdego z nich poniżej.