W jaki sposób więzi i społeczność wzmacniają zdrowie psychiczne

Zdrowie psychiczne odnosi się do naszego emocjonalnego, psychologicznego i społecznego dobrostanu. Wpływa na nie tak wiele czynników, jak nasze doświadczenia z przeszłości, wychowanie, środowisko i styl życia - wszystkie one wpływają na to, jak postrzegamy świat, jak się zachowujemy, jak podejmujemy decyzje i jak nawiązujemy kontakty z innymi.

Istnieje prawdopodobieństwo, że wiele osób, które znasz, zmagało się lub zmaga się ze swoim zdrowiem psychicznym. Być może nawet sam się z tym zmagasz. Jeśli tak jest, nie jesteś sam - Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 1 na 4 osoby doświadczy słabego zdrowia psychicznego w pewnym momencie swojego życia.

1. Przezwyciężanie stygmatu

Wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym są bardziej powszechne niż mogłoby się wydawać. Duże zmiany życiowe - takie jak przeprowadzka do nowego miasta, rozpoczęcie lub zakończenie związku czy utrata bliskich osób - mogą mieć głęboki wpływ na samopoczucie psychiczne.

To, co sprawia, że radzenie sobie z tymi wyzwaniami jest jeszcze trudniejsze, to piętno, które otacza słabe zdrowie psychiczne, co sprawia, że ludzie czują się bezbronni i osamotnieni, nie mogąc dotrzeć do innych ze strachu lub wstydu. Rozumiemy to - nie jest łatwo dotrzeć do innych, ale jest to ważne. I ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby rzucić wyzwanie piętnu i rozpocząć rozmowę.

2. Siła społeczności

Jesteśmy pierwszym dostawcą zakwaterowania dla studentów, który oferuje bezpłatne wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego i jesteśmy z tego dumni. To nie ma znaczenia, naprawdę - bycie studentem za granicą może być trudne i przytłaczające, a słabe zdrowie psychiczne nie tylko osłabi twoje doświadczenie, ale może również pozostawić cię w izolacji i może wpłynąć na twój sen i wyniki w nauce.

"Jednym z największych wyzwań, które [miałem] było dostosowanie się do życia w Holandii ... z dala od wszystkiego, co było dla mnie znajome, z dala od mojej rodziny i moich przyjaciół", mówi student, Ana Maria. "Pamiętam, że czułam się samotna i przytłoczona, ale negatywne emocje, które zniknęły, gdy zaczęłam otrzymywać wsparcie od innych, którzy stawiali czoła tym samym wyzwaniom".

Zapewniając to wsparcie, możemy znormalizować mówienie o zdrowiu psychicznym i dzielenie się doświadczeniami ze sobą nawzajem w naszej społeczności, która jest bijącym sercem TSH. Dodaje Ana Maria: "Do dziś mocno wierzę, że tym, co pomogło mi utrzymać moje zdrowie psychiczne w normalnych parametrach przez cały okres studiów, są nowi ludzie, których tu poznałam i którzy stali się moimi przyjaciółmi."

3. Siła połączenia i znalezienia wspólnej płaszczyzny

Spędzanie czasu z podobnie myślącymi ludźmi może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób psychicznych, stresu i izolacji. "Łączenie się z osobami o otwartych umysłach i otwartym sercu dało mi poczucie celu, kiedy czułam się zagubiona, pomogło mi rozwinąć silniejsze poczucie pewności siebie i otworzyło wyjątkowe możliwości, których nigdy nie wyobrażałam sobie mieć" - mówi Ana.

Bycie częścią społeczności i praca nad wyzwaniami z kluczową siecią wsparcia również zapewnia cenne możliwości rozwoju. Można dowiedzieć się, co nas napędza, co nas pasjonuje, a także poznać różne techniki pomagające radzić sobie z uczuciem stresu lub presji.

Student Dylan twierdzi, że międzynarodowa społeczność TSH sprzyja zbiorowej akceptacji i zrozumieniu różnych punktów widzenia. "Łączenie się z innymi jest dużą częścią mojego życia... Wierzę, że łączenie się z innymi pozwala nam radykalnie zmienić nasz intelekt emocjonalny, co dla mnie jest bardzo niedocenianym aspektem rozwoju osobistego".

4. Sięganie po profesjonalne wsparcie

Posiadanie wokół siebie bliskiej społeczności jest wspaniałe, ale mogą być chwile, kiedy możesz potrzebować nieco więcej wsparcia. Zdajemy sobie sprawę, jak wiele jest do zrobienia w zakresie normalizacji poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego - jak mówi powiedzenie: bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć. Tak więc, nawiązaliśmy współpracę z OpenUp, usługą wsparcia psychologicznego z siedzibą w Amsterdamie, aby zaoferować bezpłatne, nieograniczone wsparcie online w zakresie zdrowia psychicznego dla naszych studentów i pracowników.

Ta pilotażowa usługa jest obecnie otwarta dla studentów i pracowników TSH, z planami rozszerzenia usługi na wszystkich członków naszej społeczności. Pomyśl o psychologach OpenUp jak o osobistych trenerach Twojego umysłu - są oni po to, aby pomóc Ci przetworzyć Twoje myśli i obawy oraz pomóc Ci znaleźć techniki, które pozwolą Ci zarządzać nimi w zdrowy sposób.

Jeśli więc odpowiedziałeś "tak" na którekolwiek z poniższych pytań, być może nadszedł czas, by zwrócić się o wsparcie do kogoś z zespołu OpenUp.

  • Doświadczasz lub niedawno doświadczyłeś objawów chorób psychicznych, takich jak depresja lub lęk.
  • Właśnie doświadczyłeś czegoś intensywnego lub znaczącego i potrzebujesz kogoś z zewnątrz, z kim mógłbyś się tym podzielić lub o tym porozmawiać
  • Zbliża się ważne wydarzenie lub przeżycie i chciałbyś uzyskać pomoc w przygotowaniu się do niego
  • Czujesz, że takie rzeczy jak sen lub pewność siebie wymagają poprawy i chciałbyś otrzymać wsparcie, aby nad nimi popracować.
  • Czujesz, że potrzebujesz pomocy przy wyznaczaniu celów i drogi do ich osiągnięcia.

Być może zauważyłeś, że wiele z powyższych powodów niekoniecznie wiąże się z epizodami depresyjnymi lub lękowymi. Dzieje się tak dlatego, że każdy radzi sobie ze swoim zdrowiem psychicznym na różne sposoby i nie musisz czuć się i wyglądać na przygnębionego, aby czerpać pozytywne efekty z profesjonalnego wsparcia. Jeśli potrzebujesz pomocy w radzeniu sobie ze stresującym okresem, nadchodzącym wyzwaniem lub chcesz uzyskać wskazówki, jak osiągnąć cel, zespół OpenUp może Ci pomóc.