Puder mineralny — idealne rozwiązanie na lato

Obecnie na rynku można znaleźć coraz więcej kosmetyków o naturalnym składzie. Jednym z takich produktów jest właśnie puder mineralny. Ze względu na swoje właściwości nadaje się do każdego rodzaju skóry. Ponadto dzięki naturalnemu składowi jest dobrym wyborem na lato — nie tylko chroni, ale również pielęgnuje. 

Naturalne kosmetyki zdecydowanie mają przewagę nad tymi dostępnymi w większości drogerii. Przede wszystkim nie powodują podrażnień i alergii. Nie zapychają skóry, tylko o nią dbają poprzez dobrze dobrany, naturalny skład. Jednym z godnych uwagi produktów jest puder mineralny. Ze względu na swój prosty skład i właściwości ochronne dba o delikatną skórę twarzy. W odróżnieniu od zwykłych pudrów pudry mineralne zawierają tylko naturalne składniki, jednocześnie przynosząc świetne efekty. Nic dziwnego, że coraz więcej Pań decyduje się na zmianę zwykłego pudru na produkt mineralny. 

Puder mineralny — właściwości

W swoim składzie taki puder zawiera tylko naturalne składniki działające dobroczynnie na skórę twarzy. Pudry mineralne zawierają m.in. tlenek cynku, tlenki żelaza, dwutlenek tytanu i Mike. Dzięki takiemu bogactwu minerałów mogą być stosowane także przez posiadaczki skóry wrażliwej i alergicznej. Ponadto nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów i środków zapachowych, które powodują zatykanie porów, podrażnienia i wysuszanie skóry. Ze względu na swoje właściwości doceniane są przez Panie w różnym wieku.

Tlenek cynku ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu zapobiega powstawaniu niedoskonałości i pielęgnuje delikatną skórę. Mika doskonale rozświetla, nadając skórze promienny i świeży wygląd. Tlenki żelaza są naturalnym pigmentem gwarantującym idealne krycie i zmatowienie. Ponadto nie zatykają porów i nie uczulają. Za to dwutlenek tytanu chroni skórę przed promieniowaniem UV. Do głównych właściwości pudrów mineralnych można zaliczyć m.in.

  • utrwalenie makijażu,
  • rozświetlenie,
  • zmatowienie,
  • ochrona przed promieniami UV,
  • doskonałe krycie,
  • odżywienie skóry,
  • regulację wydzielania sebum,
  • pomoc w leczeniu zmian trądzikowych.

Produkty mineralne nie zatykają porów, dzięki czemu pozwalają skórze oddychać. W ten sposób można uniknąć niepożądanych wyprysków na twarzy. 

Puder mineralny

Dlaczego puder mineralny to świetne rozwiązanie na lato?

Zawierają tylko naturalne składniki, które nie obciążają skóry. W ten sposób nawet podczas upałów można poczuć się świeżo i lekko bez efektu maski. Pudry mineralne ze względu na swój skład doskonale matują, jednocześnie zmniejszając ilość produkowanego sebum — można uniknąć świecącej się twarzy w letnie dni. Szczególnie docenione zostaną przez osoby mające problem ze strefą T. Ponadto ze względu na naturalny filtr UV chronią skórę twarzy przed szkodliwym promieniowanie powodującym szybsze starzenie i zmarszczki.

Lekka konsystencja, dobre krycie i mat sprawiają, że można odstawić inne produkty, takie jak korektor lub fluid. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza latem, gdy nadmiar kosmetyków spływa z twarzy. Niestety nie wszystkie pudry zawierają odpowiednią ilość minerałów i w niczym nie przypominają pełnowartościowych produktów. Dlatego warto wybierać tylko dobre jakościowo towary ze sprawdzonym składem np. pudry mineralne na domiuroda.pl  Gdy żar leje się z nieba, nie trzeba rezygnować całkowicie z makijażu w obawie o szybkie zniszczenie. Dzięki pudrom mineralnym można uzyskać idealne wykończenie makijażu bez obciążenia. Z tego powodu taki puder jest świetnym rozwiązaniem na lato.

Jak wybrać produkt, który spełni oczekiwania?

Przede wszystkim warto czytać etykiety produktów. Nie wszystkie pudry mineralne mają wystarczającą ilość minerałów, aby zapewnić upragnione efekty. Niestety zdarza się, że puder nazwany mineralnym jest nim tylko z nazwy. W rzeczywistości taki produkt nie różni się zbytnio od zwykłego pudru, który też zawiera związki mineralne tylko w niskim stężeniu. Z tego powodu istotne jest dokładne czytanie składu i wybieranie produktów z wysokim stężeniem minerałów. Ponadto pudry mineralne powinny zawierać tylko naturalne składnik bez sztucznych konserwantów, barwników i związków zapachowych. Tylko takie produktu gwarantują bezpieczeństwo i odpowiednie odżywienie skóry.

Tego typu pudry występują zazwyczaj w postaci sypkiej nadającej się do nakładania zarówno na sucho, jak i na mokro. Nadają się również do skóry suchej - nie wysuszają jej. Należy jednak pamiętać, aby przed aplikacją nawilżyć skórę kremem. Wybierając puder, warto kupować tylko wysokiej jakości produkt. Wyższą cenę takiego pudru w stosunku do zwykłego rekompensuje wielozadaniowość i cenne właściwości sprawdzające się w przypadku każdego rodzaju skóry.