Polskie kosmetyki naturalne bez konserwantów - jakie wybrać i gdzie kupić?

Aby wybrać dobrej jakości kosmetyki naturalne należy dokładnie czytać zawarte w nich składniki. Problemem jest jednak posługiwanie się w składach kosmetyków międzynarodową nomenklaturą INCI które znacznie utrudnia rozszyfrowanie poszczególnych produktów.

Jak wybrać dobre kosmetyki naturalne bez chemii i konserwantów?

Dobrej jakości produkty naturalne powinny posiadać tak zwany certyfikat ekologiczny. Jest to gwarancja naturalnego składu, który pozbawiony jest konserwantów, a także składników chemicznych. Uzyskanie tego certyfikatu jest niezwykle trudne, gdyż wymaga od producentów spełnienia szeregu wymagań dotyczących zarówno jakości jak i pochodzenie poszczególnych ingredientów wykorzystywanych w produktach. Istnieje stosunkowo wiele certyfikatów jakości produktów naturalnych, wśród których najbardziej cenione to Ecocert, Natrue, Soil Association.

Wymienione certyfikaty pochodzą z wielu krajów, jednakże łączy je wspólny cel, czyli wyeliminowanie z kosmetyków jakichkolwiek składników chemicznych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia użytkowników. Może jednak dojść do sytuacji, kiedy na etykiecie danego kosmetyku trudno będzie odnaleźć wymienione certyfikaty. Nie oznacza to jednak wcale, że produkt jest za słaby jakości czy też nie jest on naturalny. Wówczas warto dokładnie sprawdzić listę składników, a także ocenić czy nie występują tam składniki nieakceptowalne przez organizacje certyfikujące produkty naturalne. Tym samym unikać należy następujących składników

  • Parabeny czyli inaczej mówiąc w konserwanty– stanowią bardzo kontrowersyjny składnik nie tylko kosmetyków lecz także produktów spożywczych.
  • Pochodne ropy naftowej, które często wykorzystywane są w kremach oraz zamek do ciała słodka może być to na przykład wazelina.
  • PEG/PPG czyli glikole, które podejrzewane są o silne działanie rakotwórcze, a także niekorzystny wpływ na nawilżenie skóry.

Należy także unikać sztucznych barwników, a także składników, które mogą powodować podrażnienie skóry lub wywoływać reakcje alergiczne. Istnieje jeszcze lista składników występujących w kosmetykach, która może być objęta tajemnicą producenta, na tym samym sprawia to, że producent nie musi ujawniać jej Na etykiecie dołączonej do produktu. Bardzo często dobre kosmetyki naturalne najwyższej jakości pozbawione są dodatków zapachowych, lub tylko posiadają naturalne ekstrakty zapachowe. Podobnie jest w przypadku kolorów kosmetyków, w który posiada ci powinien zabarwienie wynikające z używanych składników, bez jakichkolwiek dodatkowych barwników.

Kosmetyki Sensum Mare

Sensum Mare – kosmetyki, które pokocha każda kobieta

Sensum Mare jest to polska marka, która specjalizuje się w produkcji kosmetyków naturalnych. Rozpoczęła ona swoją działalność już w 2017 roku. Skupia się na opracowywaniu bardzo unikalnych oraz ponadprzeciętnych produktów, które w sposób naturalny będę odpowiadać na wszystkie potrzeby użytkowniczek. W szczególności dotyczy to pielęgnacji kobiecego ciała, która jest niezbędnym elementem codziennego rytuału upiększające go. Co więcej marka Sensum Mare bazuje na naturalnych składnikach.

Kosmetyki Sensum Mare znajdziesz w ofercie sklepu https://domiuroda.pl/pl/producer/Sensum-Mare/87

Wśród nich decydującą rolę odgrywają algi, które pochodzą z mórz oraz oceanów. Dodatkowe składniki stanowią ekstrakty roślinne, a także rzadkie i drogocenne rośliny z wartościowym składem. Wykorzystując naturalne surowce najwyższej jakości możliwe było wyselekcjonowanie doskonałych kosmetyków naturalnych, które łączą ze sobą nowoczesną wiedzę dotyczącą badań naukowych oraz kosmetologii, wraz z sztuką tworzenie receptur. Sensum Mare dostarcza kosmetyki, które służą do zaawansowanej pielęgnacji wrażliwej oraz delikatnej skóry. Łączą one wodę, która pochodzi z norweskich lodowców wyraz z drogocennymi rodzajami wodorostów, a także ekstraktami roślinnymi oraz olejkami. Mają one bardzo korzystny wpływ na rozluźnienie skóry, nawilżenie jej, a także nadanie blasku i wydobycia młodości. Dzięki temu regularne stosowanie kosmetyków marki Sensum Mare pozwala zachować się na dłużej młody i atrakcyjny wygląd, a ponadto poczuć się pewną siebie kobietą.

Ponadto kosmetyki bazują także na specjalistycznej pielęgnacji cery mieszanej oraz tłustej, a także cery ze skłonnościami do trądziku oraz innych zmian. Lekka oraz aksamitna konsystencja kosmetyków sprawia, że ich aplikacja jest przyjemnością. Ponadto ulegają one szybkiemu wchłonięciu aby w ten sposób docierać do najgłębszych warstw skóry. Właściwości wzmacniające oraz rewitalizujące skóry pomagają w łagodzeniu podrażnień, a także zmiana trądzikowych. Dodatkowo wspierają ujednolicenie kolorytu całej twarzy.